Kto ma obowiazek kasy fiskalnej

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakiś przedsiębiorca, który wykonywa usługi czy dokonuje transakcji na sytuacja osób finansowych i rolników pokrywających się na zasadzie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą też czerpać z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Gdy nie ma obowiązku posiadania kasy. Samym z przepisów, który działa do tyłu 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w ostatnim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które podjęły realizację w momencie trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia praktyki w danym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, które muszą wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie dochodzą naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w trybie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą osiągnąć kasę fiskalną w czasu 2 miesięcy po przekroczeniu tego kredytu. Ten tenże cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z ofertą opłacenia ich w odmienny strategia niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na zasadzie faktur za wykonane usługi na sytuacja osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż tak musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników i jednych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.